Úvod

Slovenskí triatlonisti bilancovali, my sme tam nechýbali

Email  Tlač  PDF

V nedeľu 29. novembra 2015 v levickom hoteli Lev zorganizovala Slovenská triatlonová únia tradičné vyhlasovanie najúspešnejších slovenských športovcov a klubov v uplynulej triatlonovej sezóne.

Samotnému slávnostnému vyhlasovaniu predchádzalo stretnutie organizátorov najvýznamnejších slovenských triatlonových podujatí, ktorého sa zúčastnil šéf KPŠ Nereus Žilina a riaditeľ Žilinského triatlonu Peter Fiabáne. Asi najkrajšou informáciou zo stretnutia je skutočnosť, že Žilinský triatlon je v súčasnosti vedením STU a samotnými športovcami, či trénermi považovaný za najlepšie zorganizované triatlonové podujatie na Slovensku a teší sa všeobecnému uznaniu a rešpektu.

Samotného vyhlasovania sa zúčastnil vedúci oddielu triatlonu Klubu plaveckých športov Nereus Žilina Tomáš Jurkovič. Nás môže tešiť, že ani tento rok sa Nereus a jeho členovia z oddielu triatlonu v množstve pretekov po celom Slovensku nestratili.

V súťaži klubov Nereus vyhral preteky Slovenského pohára v zimnom triatlone, ako tretí sme sa umiestnili v duatlone a kross triatlone. V celkovom hodnotení sa KPŠ Nereus Žilina umiestnil na 5. mieste.

V súťaži jednotlivcov sa darilo Tomášovi Jurkovičovi, ktorý okrem skvelých výsledkov na MS a ME v krosstriatlone (11. miesto / 6. miesto) vyhral kategóriu mužov v zimnom triatlone,
Mirka Kučerová vyhrala Slovenský pohár v duatlone žien a taktiež svoju vekovú kategóriu v triatlone. 3. miesto si spoločne odniesli z celoslovenských pohárových súťaží aj ďalší traja žilinskí športovci - Cypo Kucera vo svojej vekovej kategórii v triatlone, Peter Bulej v kros triatlone v kat. veteránov a Maťo Hikanik v zimnom triatlone v kategórii mužov - foto.
Z dosiahnutých výsledkov sa úprimne tešíme a všetkým naším borcom blahoželáme.