Úvod

Zimné majstrovstvá mladších žiakov

Email  Tlač  PDF

MSR B NZ webAj mladší žiaci majú za sebou vrchol zimnej sezóny.

V počte 14 plavcov sa zúčastnili zverenci tréneriek Márie Jakubíkovej a Romany Čerňanskej Majstrovstiev Slovenska mladších žiakov v Nových Zámkoch.

Na 25m bazéne, kde zaspal čas, sa našim plavcom celkom darilo a spolu vyplávali 14 medailí (4-2-6). Z 96 individuálnych štartov padlo 84 osobných rekordov a niekoľko klubových ročníkových rekordov (aktualizáciu si budete môcť pozrieť v januári).

Kompletnú medailovú zbierku a tituly Majsterky Slovenska si vybojovala Rebeka Tureková:

2x 1. miesto na 50m a 100m voľný spôsob, 2. miesto na 200m voľný spôsob, 3. miesto na 100m polohové preteky. Ako členka štafiet si vyplávala ešte 1 zlatú a 1 bronzovú medailu.

Na prsiarskych tratiach sa predviedol vo výbornej forme Juraj Stranianek a umiestnil sa na 200m prsia na druhej priečke a na polovičnej trati skončil tretí. Tak isto bol členom bronzovej polohovkovej štafety.

Dvakrát 3. miesto patrilo Nikolasovi Turekovi v dicplíne 50m voľný spôsob a 100m motýlik. Bol členom všetkých 4 medailových štafiet.

Majstrovské tituly v štafetách patria dvom tímom:

4x50m voľný spôsob chlapci v zložení Adam Nový, Tomáš Ondruš, Adam Kučera, Nikolas Turek a 4x50m voľný spôsob mix v zložení Magdaléna Loncková, Rebeka Tureková, Adam Kučera, Nikola Turek.

Dve 3. miesta vyplávali polohovkové štafety:

4x50m PP chlapci v zložení Nikolas Turek, Juraj Stranianek, Adam Kučera, Tomáš Ondruš a 4x50m PP mix v zložení Nikolas Turek, Tereza Pagáčová, Adam Kučera, Rebeka Tureková.

Všetkým účastníkom k výsledkom gratulujeme!