Úvod

Nereus Cup 2017

 Email  Tlač  PDF

Nereus Cup 2017 2

V dňoch 6.-8.1.2017 sa uskutočnil na MKP v Žiline medzinárodný turnaj vo vodnom póle pre deti narodené v roku 2004 a mladší, za podpory mesta Žilina, MKP Žilina, VEKAM, SPA Afrodite Rajecké Teplice a KPŠ Nereus Žilina. Všetkým spomenutým ďakujeme za podporu pri organizácii turnaja, najmä mestu Žilina.

Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev, ktoré boli rozdelené v 2 skupinách.

Skupina A - Step Praha - CZE, Slávia PÚ Prešov - SVK, VK Opatija - HR, VK Galeb Makarska - HR
Skupina B - KVP Kúpele Piešťany - SVK, Kometa Brno - CZE, VD Kamnik - SLO, KPŠ Nereus Žilina - SVK

V skupinách hrali chlapci a dievčatá systémom každý s každým a po skupinovej fáze sa hralo 4. zo skupín o 7. a 8. miesto, 3. zo skupín o 5. a 6. miesto, 2. zo skupín o 3. a 4. miesto a 1. zo skupín o 1. a 2. miesto.

Zostava KPŠ Nereus Žilina: 1 David Danišek "C" , 2 Martina Mokošáková, 3 Marek Hodas, 4 Jakub Hvorečný, 5 Jakub Janouš, 6 Alex Drončovský, 7 Federik Forner, 8 Samuel Malec, 9 Michal Mišutka, 10 Lukáš Kostolný, 11 Richard Schmidt, 12 Bonifác Belák, 13 Ondrej Dukát, 15 Filip Macúš

Náš tím vstúpil do turnaja v prvý hrací deň do posledného zápasu dňa proti tímu VD Kamnik, ktorý sme zdolali 12:8. Strelci za náš tím: Hvorečný 4, Janouš 2, Drončovský 3, Forner 2, Mišutka 1

V druhý hrací deň sme odohrali 2 stetnutia, kde sme postupne zdolali oboch našich súperov. Prvý zápas sme hrali s tímom Kometa Brno, ktorý sme zdolali 22:3. Strelci nášho tímu: Mokošáková 2, Hodas 2, Hvorečný 6, Janouš 3, Drončovský 3, Forner 2, Mišutka 2, Kostolný 1, Schmidt 1

V druhom zápase dňa sme sa stretli s tímom KVP Kúpele Piešťany nad ktorým sme vyhrali 13:4. Strelci za náš tím: Mokošáková 1, Hvorečný 1, Janouš 1, Forner 1, Drončovský 1, Mišutka 5, Kostolný 1, Schmidt 1, Macúš 1.

Po víťazstve v základnej skupine sme nastúpili v posledný hrací deň v poslednom stretnutí turnaja proti tímu VK Galeb Makarska, ktorému sme podľahli 5:9. Strelci za náš tím: Drončovský 1, Forner 3, Mišutka 1.

Celkové poradie turnaja Nereus Cup 2017:

8. Kometa Brno
7. Step Praha
6. KVP Kúpele Piešťany
5. VK Opatija
4. VD Kamnik
3. Slávia PÚ Prešov
2. KPŠ Nereus Žilina
1. VK Galeb Makarska

Najlepším hráčom turnaja sa stal hráč č.7 Nizič Duje z tímu Galeb Makarska, najlepší strelec turnaja bol hráč č.3 Badida Jozef z tímu Slávia PÚ Prešov a najlepším brankárom sa stal hráč a kapitán domáceho tímu s č.1 David Danišek.