Úvod

Sústredenie - vodné pólo

 Email  Tlač  PDF

Žilinskí vodní pólisti sa na sezónu pripravovali mimo domLeto sus 3 2áceho bazéna!!!

Na úvod musím spomenúť, že sme sa nedokázali dohodnúť s Mestskou krytou plavárňou na rozumnej cene za prenájom bazénu!!! Ale aby som povedal celú pravdu, akceptovateľná ponuka prišla až 09.08.2017, čo už bolo neskoro na zorganizovanie tréningov pre tri kategórie, ktoré chceme v sezóne 2017/18 postaviť (prípravka, mladší žiaci a starší žiaci).

Mladší žiaci a prípravka začali trénovať 01.08.2017 vo Vrútkach, tri krát týždenne, kde odohrali množstvo tréningových zápasov a ich príprava vyvrcholila turnajom, ktorý usporiadalo družstvo PVK Vrútky. Naši chlapci na turnaji obsadili piate miesto, tu treba spomenúť, že im chýbalo zopár hráčov zo základu, ktorí vycestovali so staršími žiakmi na sústredenie do Topoľčian.

Starší žiaci svoju prípravu začali na kúpalisku LAURA v Rajeckých Tepliciach 01.08.20017. Už po dvoch tréningoch vycestovali na turnaj do Novák, kde skončili na treťom mieste. Po turnaji sa pokračovalo v tréningoch tri krát za týždeň v R. Tepliciach, kde sme mohli odstraňovať chyby a nedostatky, ktoré vyšli najavo v Novákoch. To nebol problém, nakoľko kúpalisko LAURA nám bolo plne k dispozícii a neboli sme ničím obmedzovaní. 25.08.2017 starší žiaci vycestovali na sústredenie do Topoľčian, kde sa trénovalo trojfázovo -ráno na krytom 25 m. bazéne od 9:00 do 11:00, poobede v mestskom parku od 14:30 do 15:30 -sucha príprava a podvečer od 19:00 do 20:30 na letnom kúpalisku, kde je 50 m. bazén. Najväčším prekvapením v Topoľčanoch bolo pre mňa, keď sa v pondelok 20.08.2017 zhoršilo počasie a prišla búrka asi dve hodiny pred podvečerným tréningom, volal som p. trénerke Hýroššovej, či sa ruší tréning. Na moje počudovanie už bol tréning zabezpečený na krytom bazéne a stačil na to jeden telefonát. Toto bolo zároveň i mojim najväčším sklamaním, lebo u nás je dačo takéto nemožné.

Zlatým klincom sústredenia bol zápas rodičov, v ktorom nastúpili proti sebe žilinskí žraloci vs topoľčianske pirane. Tu si rodičia vyskúšali, ako je to hrať vodné pólo, deti zase úlohu trénerov, asistentov, vedúcich družstiev a rozhodcov. Bolo to veľmi príjemné spestrenie sústredenia a všetci sme sa pobavili. Rodičia zažili, aké je pólo náročné a deti zistili, že viesť zápas nie je jednoduché ,či už ako rozhodca, či tréner. Asi historicky prvý rodičovský zápas zvládli lepšie topoľčianske pirane, ktoré o jeden gól porazili žilinských žralokov. Večer pokračoval v duchu skvelej zábavy, kde sa spolu bavili deti, rodičia aj tréneri pri skvelom guláši a kofole a na túto akciu sa prišiel pozrieť i prezident klubu Pirana sportklub Topoľčany. No skvelo podarená akcia a super zorganizovaná. Veľká vďaka rodičom, Pirana sportklub Topoľčany a p. trenerke Zuzane Hýroššovej.

Na záver by som sa rád poďakoval p. Kucharikovi z PVK - Vrútky, p. Miškolcimu, majiteľovi Aphrodite Slovenské liečebné kúpele R. Teplice a kúpaliska Laura a p. Hýroššovej z Pirana sportklub Topoľčany. Títo ľudia sa postarali o to aby žilinské vodnopólové deti mali kde trénovať a čo je pre mňa prekvapením je to, že nik si za prenájom bazéna nevypýtal ani cent. Klobúk dole, sú to ľudia s veľkým "Ľ" ,v mojich očiach určite ÁNO. Bodaj by aj v Žiline bol dakto taký, čo by takto podporil tento krásny šport.

Martin Nedelka

VP sustredko