Úvod

Zimné MSR mladších žiakov v krátkom bazéne

Email  Tlač  PDF

78529463 2517770101672562 4215881357349355520 n 2Dejiskom Majstrovstiev mladších žiakov počas Mikulášskeho víkendu bola 8 dráhová 25-ka v Spišskej Novej Vsi.

Našich 15 plavcov sa predviedlo v 124 individuálnych disciplínach, z ktorých 113 premenili na osobné rekordy. Najúspešnejšou žilinskou pretekárkou sa stala Sophia Peknušová, ktorá okrem 5 nových klubových rekordov získala 2 strieborné medaile na 400m voľný spôsob a 400m polohové preteky. Okrem toho v štafetách získala ďalšie 3 kovy.

Bronzovú medailu na 100m voľný spôsob v novom klubovom rekorde vylovila z bazéna aj Rebeka Tureková a tak isto bola členkou všetkých medailových štafiet.

Veľmi nepopulárne „zemiakové medaile“ sa ušli dokonca 4x Sophii Peknušovej a po jednom raze Rebeke Turekovej a Tomášovi Zaťkovi.

Ďalší plavci, ktorí sa preplávali do prevej osmičky boli Juraj Stranianek, Patrik Čemeš, Ema Mária Chromiaková, Magdaléna Loncková, Anetka Šotníková.

Úspechom sa môžu pochváliť opäť štafety. Mixová štafeta 4x50m VS v zložení Sophia peknušová, Tomáš Zaťko, Juraj Stranianek, Rebeka Tureková získali 2. miesto na 4x50m VS, tak isto druhú priečku obsadila dievčenská polohovková štafeta Rebeka Tureková, Lívia Stranianková, Sophia Peknušová, Magda Loncková. Najväčšiu radosť urobili opäť dievčatá Magda Loncková, Ema Chromiaková, Sophia Peknušová a Rebeka Tureková, ktoré obhájili majstrovský titul z leta a vyhrali štafetu 4x50m VS.