Ďalšie klubové stránky

vycvik

triatlon

kps face

Úvod

Klub plaveckých športov

26710cc4-0f0e-4061-8bd0-7a39ba656ca7

Sústredenie v Šamoríne + kontrolné preteky žiakov

V dňoch od 1.4.21 do 11.4.21 sa naši plavci zúčastnili sústredenia v Šamoríne. Náš klub prezentovalo celkovo deväť plavcov vo vekových kategóriách osem až štrnásť rokov. Sústredenie sa uskutočnilo vo veľmi príjemnom prostredí národného olympijského centra. K dispozícii sme mali okrem bazénov aj moderné fitnescentrum. V rámci voľnočasových aktivít deti ocenili bowling, biliard, pink-pong či kino. Pre tých aj umelecky zameraných, bola možnosť si zahrať na klavír. Tu musím povedať, že ma úroveň hry na klavír veľmi milo prekvapila.  

Vyvrcholením sústredenia boli kontrolné preteky starších, mladších žiakov a plaveckých nádejí. Plavci si vyplávali krásne osobné rekordy, najmä najmladší Riškovia sa potešili množstvu získaných medailí.  Konkrétne Riško Kekely získal 6 a Riško Sládek 7 medailí. 

Počas pobytu v bubline sme si užili aj oslavu narodenín, menín a aj Veľkonočný pondelok. Ako najväčší prínos hodnotím najmä možnosť deti si zatrénovať vo vode a konečne si aj zasúťažiť. Deti stretli starých priateľov a samozrejme nadviazali aj nové priateľstvá.

Peter Hlivjak

 

!!!Dávame do pozornosti!!!

POZOR!!

Kritériá SPF pre zaradenie do menného zoznamu Útvaru talentovanej mládeže SPF plávania od 01.01.2021.

https://mediamanager.sportnet.online/media/pages/s/swimmsvk.sk/2021/03/kriteria-spf-pre-zaradenie-do-menneho-zoznamu-utvaru-talentovanej-mladeze-spf-plavania-6.pdf 

 

 
alt

Bublina v AquaCity Poprad

Pozdravujeme všetkých fanúšikov KPŠ NEREUS. V dňoch od 6.3.2021 do 12.3.2021 prebehloplavecké sústredenie v bubline Aqua City Poprad. Pre väčšinu plavcov to bol prvý kontakt s vodou po takmer piatich mesiacoch. Sústredenia sa zúčastnili plavci z viacerých výkonostných skupín a vekových kategórii. Tí najvýkonnejší a najusilovnejší  naplávali 42 900m. Tréningy pripravoval hlavný tréner pán Gusto Várnai, pre mladšie ročníky sa objem a intenzita tréningov adekvátne upravili. Tréningy prebiehali dvojfázovo, a boli prispôsobené tak, aby sa plavci mohli plnohodnotne zúčastniť aj školských povinností. Pri plánovaní tréningového procesu bol kladený dôraz na postupnú adaptáciu na vodné prostredie a dostatočnú regeneráciu organizmu. Suchý tréning bol pre staršie ročníky individuálny, plavci si samostatne zvolili intenzitu a čas cvičenia tak, aby sa jednak stihli pripraviť do školy, a jednak aby nedošlo k preťaženie organizmu a k svalovým či iným zraneniam. K dispozícii sme mali cyklistické a bežecké trenažéry a fitcentrum. Pozitívne hodnotím aj možnosť "socializácie" plavcov v tejto zvláštnej, koronou postihnutej dobe, kde interakcia s vonkajším prostredím prebieha len cez obrazovku telefónov, tabletov či notebookov. Počas tréningového procesu prebehla aj analýza plaveckých štýlov jednotlivých plavcov s poukázaním na chyby a nedostatky jednotlivých plaveckých spôsobov plavcov.

Podmienky pre sústredenie hodnotím ako veľmi dobré. Na výber bolo vždy niekoľko jedál, dostatok zeleniny a ovocia, dostatok bielkovinovej stravy a taktiež vždy čosi sladké na doplnenie cukrov. K dispozícii boli aj voľnočasové aktivity ako ping-pong, šípky či biliard.

Záverom chcem aj touto cestou poďakovať rodičom, ktorí pomohli pri organizovaní dopravy do a z bubliny.

 

Peter Hlivjak

 

 
swim samorin vitazi

Kontrolné preteky žiakov a juniorov

V bubline v Šamoríne sa uskutočnili kontrolné preteky žiakov aj juniorov. Na stupne víťazov sa prebojovali aj Emília Sládeková, Markéta Hliviaková, Tomáš Čižmárik, Kvido Macháň, Leonard Macháň a Matej Kekely. Gratulujeme k oceneniu a ďakujeme Vám za vzornú reprezentáciu klubu. Fotky víťazov nájdete tu.

 
swim samorin

Plavecké sústredenie v Šamoríne

V bubline v Šamoríne je skupina našich plavcov pod vedením trénera Yurlova od 8. 2. 2021 na sústredení a absolvujú tam aj kontrolné preteky žiakov aj juniorov. Sme radi za túto príležitosť. Fotky a videá z tejto akcie nájdete tu.

 
swim zsm

Plavecký výcvik na ZŠ Martinská prerušený

Dovoľujeme si Vás informovať, že od 12. 10. 2020 až do odvolania je PLAVECKÝ VÝCVIK na Základnej škole Martinská prerušený.

 

Strana 5 z 38